PARTNERS POISŤOVŇA NA SLOVENSKOM TRHU MÁ ZA SEBOU ÚSPEŠNÝ PRVÝ ROK
Dátum 22. 2. 2022 je pre PARTNERS poisťovňu nezabudnuteľný. Nie pre množstvo dvojok v dátume, ale preto, že v tento deň oficiálne začala s distribúciou produktov.
„Po jedenapolročnom úsilí malého tímu zamestnancov sme uviedli na trh skutočne silného hráča v segmente rizikového životného poistenia a digitálnych služieb, predstavili efektívne produkty rizikového životného poistenia so zrozumiteľnými podmienkami. Online systém uzatvorenia poistnej zmluvy vrátane upísania finančného a zdravotného rizika skrátil celý proces na pár minút,“ hovorí Jana Gruntová, generálna riaditeľka PARTNERS poisťovne.
Rozhodnutie zriadiť vlastnú poisťovňu vyplynulo zo skúseností aj z dopytu klientov počas 15-ročného pôsobenia PARTNERS GROUP SK na trhu.
„Desať rokov na trhu nevznikla žiadna poisťovňa, skôr sme boli svedkami odchodu niektorých z trhu, čo so sebou, samozrejme, prinášalo riziko zníženia kvality služieb. Preto sme sa napriek vysokej kapitálovej, personálnej náročnosti, regulačným a kontrolným požiadavkám rozhodli založiť si vlastnú PARTNERS poisťovňu. Chceli sme totiž našim klientom priniesť ešte vyššiu kvalitu služieb a novú pridanú hodnotu do ich finančných plánov, ktoré im ako službu ponúkame,“ vysvetľuje Ján Müller, predseda predstavenstva PARTNERS Group Holding SK.
Dnes má poisťovňa za sebou úspešný rok v ostrej prevádzke, ktorý priniesol zaujímavé čísla. Za prvý rok fungovania uzatvorila 5 959 poistných zmlúv v celkovom objeme poistného vo výške 4 785 000 eur. Priemerné ročné poistné pritom presiahlo sumu 800 eur. Typickým klientom je 31-ročný muž s ročným poistným 675 eur. U žien je to osoba v rovnakom veku s ročným poistným o 170 eur menej, teda približne 500 eur. Služby digitálnej PARTNERS poisťovne využívajú vo vyššej miere muži.
Životné poistenie stále nie je vnímané ako základná potreba aj napriek tomu, že život prináša rôzne nepredvídateľné situácie. Takou je napríklad výpadok príjmu v dôsledku zdravotných problémov, ktoré môžu postihnúť nielen samotného poistenca, ale aj jeho blízkych v prípade choroby alebo úrazu. Primárnym účelom rizikového životného poistenia je preto kompenzácia výpadku príjmu pri strate schopnosti zarábať. „Je to proporcionálne najmenší výdavok v rodinných financiách, ktorý však stabilizuje všetky ostatné nevyhnutné rodinné výdavky a zabezpečí rodinu na nevyhnutný čas v prípade dlhodobého a strednodobého výpadku príjmu,“ uzatvára Jana Gruntová.